KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123062
*
nr 1612 3062
Rudolf Kronbergs
(1911-1977), Sverige
Oljemålning, Motiv mot Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, 44x53 cm, yttermått inklusive ram: 65x73 cm
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2024
kl 18:13:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 18:02:44
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Rudolf Kronbergs
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
Läs mer om Rudolf Kronbergs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv mot gamla stan olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf kronbergs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Rudolf Kronbergs
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
Läs mer om Rudolf Kronbergs
nr 1612 3062
Rudolf Kronbergs
(1911-1977), Sverige
Oljemålning, Motiv mot Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, 44x53 cm, yttermått inklusive ram: 65x73 cm
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 18:02:44 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Rudolf Kronbergs
Rudolf Jakob Kronbergs, lettländsk-svensk bildkonstnär född 1911 i Liepaja, död 1977 i Hägersten.Läs mer om Rudolf Kronbergs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv mot gamla stan olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf kronbergs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37